آقای دامنه چیست

برای داشتن یک وبسایت ایده آل ،اولین و مهمترین قدم خرید یک دامنه مناسب با توجه به محتوای سایت است.
دامنه زیبا و مرتبط، بالاترین اعتبار یک سایت است.

آقای دامنه به عنوان بزرگترین سایت پارک دامنه آی آر در ایران با بیش از ۴۰۰۰۰ هزار دامنه پارک شده و آماده فروش، بستر امن و مناسبی را برای خرید دامنه دلخواهتان فراهم کرده است.


در سایت آقای دامنه میتوانید دامنه دلخواهتان را با فیلتر ها و دسته بندی های مختلف جستجو کنید و با ورود به صفحه دامنه مورد نظر، اطلاعات مختلفی مانند معنی و مفهوم دامنه، دسته بندی، تعداد کارکتر، رنک الکسا، PA & DA دامنه و تعداد بازدید دامنه تا این لحظه را بیابید. و با توجه به اطلاعات تماس، دامنه خود را خریداری نماید.

در آقای دامنه هر شخصی میتواند فروشگاه خود را بسازد و دامنه های خود را پارک و دسته بندی نماید.و با درج اطلاعات تماس خود، شروع به فروش دامنه های خود کند

دانستنیهای دامنه

angle-left دامنه چیست

در این روزها دیگر غیر ممکن است کسی سرکارش با صفحات وب نیو افتاده باشد.
شیوه زندگی مردم عوض شده است. این روزها اگرشما بخواهید دنبال موضوعی بگردید منبع اول شما موتورهای جستجو و در صدر آن گوگل می باشد.
موتورهای جستجو به شما جوابهایی را نشان می دهند که با کلیک کردن بر روی هرکدام از آنها وارد صفحه مربوطه می باشد.
به هرکدام از این جوابها و یا بطور کلی به هر آدرسی که شما بر روی اینترنت وارد می کنید مانند آقای دامنه (www.mrdomain.ir)  یک سایت می گویند.
ما برای مثال هایمان از خود سایت آقای دامنه استفتده می کنیم
هر سایت از یک اسم (mrdomain.ir) و یک فضایی که سایت در آن قرار دارد که می تواند هاست اشتراکی و یا سرور مجازی و یا سرور اختصاصی باشد که بعدا در مقالات جداگانه در مورد هر کدام , معایب و محاسن آن به تفضیل سخن خواهیم گفت
این اسمی که شما برای سایت خود انتخاب می کنید دامنه نام دارد
مانند mrdomain.ir
پس برای اینکه شما سایتی داشته باشید در مرحله اول نیاز به انتخاب نامی زیبا و تا حد ممکن کوتاه و نامی که بیانگر محتوای سایت و کار شما باشد خواهید داشت
نام هر دامنه از دوبخش تشکیل شده است
1)    بخشی شامل اسم دامنه می شود مانند mrdomain
2)    پسود دامنه که در زبان بین المللی به آن tld (top-level domain) گفته می شود که در مورد مثال ما .ir می باشد
شما برای داشتن دامنه ای زیبا نخست به نیاز به انتخاب tld مناسب دارید.
مناسب ترین tld ها برای دامنه های ایرانی .com و .ir می باشند.
بعد از انتخاب tld نیاز به انتخاب نامی مناسب برای دامنه خود دارید و بعد از انتخاب نام مناسب اگر نام دامنه آزاد باشد اقدام به ثبت آن نمایید که البته اکثر دامنه های خوب و نامهای زیبا قبلا به ثبت رسیده اند و معمولا شما نیاز به خرید نام مورد نظر خود از مالک فعلی دامنه پیدا می کنید.
شما می توانید لیستی از دامنه های قابل فروش ارزشمند را برای خرید در این بخش مشاهده کنید.
ثبت دامنه های زیبا و پرکاربرد و فروش آن در دنیا  تبدیل به یک شغل به نام دومینری شده است که در مقالات آتی نسبت به آن توضیحات مفصلی خواهیم داد.